LADISLAV HAMPL


Hezký den, moje jméno je Ladislav Hampl. Víte, vždy jsem byl milovníkem klasické české kuchyně a piva. Vždy jsem byl i milovníkem sportu. Někdy okolo 27. roku jsem absolvoval operaci křížového vazu na koleni a tam někde začaly mé problémy s vahou. Jelikož jsem vypadl ze sportovního dění na více než třičtvrtě roku. Zpočátku jsem si toho nevšímal a tak to trvalo několik let. Mou hlavní prací je herectví. A jistě už tušíte, že mé rozhodnutí pro Cambridge Weight Plan bylo čistě pragmatické.

Dnes je mi 36 let. Dietu s Camridge držím tento podzim již počtvrté. Ne proto, že nefunguje již na poprvé, ale protože je po prázdninách a začala mi práce v divadlech a mě se chce. Baví mě řád, který s sebou Cambridge přináší. Nepijete žádný alkohol, nepřejídáte se, naopak, jíte velmi pravidelně a nemám pocit, že by mi něco chybělo. Rozhodl jsem se pokaždé dobrovolně a to je velmi důležité.

Koncem prázdnin jsem si všiml dvou lidí v mém okolí, kteří drží "šejkr", tolik typický pro tuto dietu. Svěřím se Vám s radami, které jsem jim dal do začátku neboť oba drží tento výživový plán poprvé. Bude to lepší a výstižnější.

První týden je nejnáročnější. Na psychiku. Máte spoustu volného času. Ale nemáte moc energie. První tři dny jsou ještě dobré. Odvezete si "jídlo pro astronauty ve vesmíru", jak já tomu říkám a je Vám zakázáno téměř vše. Ale začínáte něco nového a pokud to opravdu děláte dobrovolně a chcete být poctivý, tak to i dodržujete.

Čtvrtý den nastává krize. Nemáte moc energie navíc a přejde Vás nadšení. Tuto fázi tří dnů do 1.vážení je nutné vydržet. Prostě se zakousnout a dát to.

2.týden začíná vážením, a při poctivosti vůči programu Vás čeká příjemné zjištění, že to funguje. A když už jste zvládli první týden, ten "nejhorší", víte, že už bude jen lépe. A taky se cítíte lépe. Dlší týdny Vám ke kosmické stravě přibude postupně prakticky normální strava. Bílé maso, bílá zelenina..

Takto to pokračuje celé týdny, Vy klesáte na váze, okolí Vás chválí, jak vypadáte, Vy jim vyprávíte, jak jste to dokázali a je Vám fakt skvěle. Během programu hodně pijte vodu. Minimálně dva a půl litru denně. Sice se uběháte na toaletu, ale nebude Vás bolet hlava a zbavujete se přebytečné vody v těle. Nepijte alkohol. Nejenže zadržuje vodu, ale zrušíte si tím celý program, který držíte. Navíc Vás v noci popadnou chutě, které patří jen do kategorie hladu při chvilích, kdy máte trochu upito. A asi uplně nejtěžší část programu, a asi i nejdelší, je proces stabilizace. Jde o období po všech fázích. Tam je nutné být velmi opatrný na sebe i na tu poctivou námahu, kterou máte za sebou. Jojo efekt je zrádný a ve dvou ze čtyř mých zkušeností, jsem tento proces nezvládl a veátil se zpět na začátek. A netrvalo to dlouho. Dnes držím program kvůli řádu, kvůli podzimnímu detoxu, kvůli tomu, že chci, ne že bych musel.

Takže hlavu vzhůru, zvládnout se dá vše a Camridge Weight Plan můžu jen doporučit. Obsahuje v sobě totiž jednu krutou životní pravdu:

"Jíme proto, abychom žili, nežijeme proto, abychom jedli"

Držím Vám všem palce! LH