komplexní výživový program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Certifikovaný poradce The 1:1 Diet                         Hana Ondrušová

program se 40 letou historií, který do mého života vstoupil již v roce 2004

Výživový program The 1:1 Diet (dříve znám jako Cambridge Diet)
Spolu kila dolů Praha

Celým programem vás provedu od začátku až do konce. Pomůžu vám sestavit plán šitý na míru a zbavit se kilogramů navíc. V průběhu celého programu nalezneme to, jak si osvojit nové zdravé stravovací a pohybové návyky. 

Program The 1:1 Diet je tvořen šesti Kroky. Pro co nejefektivnější dosažení výsledků je nastavení programu v každém Kroku unikátní jak skladbou jídelníčku, tak doporučením sportovních aktivit. V průběhu úvodní konzultace provedeme nejen diagnostiku vašeho těla na přístroji InBody, ale také vás do detailu seznámíme s programem, který bude vhodný právě pro vás. Zohledníme vaší váhu, výšku, pracovní náročnost, sportovní aktivity a případnou medikaci.

3 pilíře programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan

Produkty The 1:1 Diet

Naše jídla obsahují minimální množství sacharidů, které tělo okamžitě po strávení mění na energii. Přibližně po třech dnech (individuálně to může být dříve či později) se spotřebují zásoby svalového a jaterního glykogenu a na řadu přijde jiný zdroj energie – zásoby tuku.

Co se děje ve vašem těle, když dochází ke spalování tukových zásob?

  • Zmenší se pocit hladu.
  • Tělo je chráněno před ztrátou netukových tkání.
  • Začínáte se cítit skutečně dobře.

Program The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan obsahuje vysoce hodnotné bílkoviny a minimální množství tuků. V jedné porci se nachází 33 % doporučené denní dávky (RI – Reference Daily Intake) vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Snížený pocit hladu vám usnadní překonat chuť na jídlo a brzy tak ztratíte nadbytečné kilogramy tuku. Navíc budete cítit, že máte vše pod kontrolou. Tyto přednosti a rychlý úbytek na váze vás budou motivovat, abyste pokračovali efektivním a zdravým způsobem za svou vysněnou postavou.

Produkty The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan jsou registrovány jako obohacené (fortifikované) potraviny splňující přísné legislativní podmínky EU i ČR.

Kroky programů byly postaveny tak, aby na sebe nejen přesně navazovaly, ale především, aby každého vedly ke správnému ukončení redukce. Stabilizace v programu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan je velmi podstatná a je ze všechno nejdůležitější. Stabilizace je období, kdy tělu pomalu navyšujeme sacharidy a hledáme ideální hladinu pro vás. Stabilizace by měla trvat stejně dlouho jako samotná redukce.

Krok 1A

3 produkty, bílkovina + bílá/zelená zelenina
Krok 1A je vhodný pro ženy s výškou do 172 cm a muže nižšího vzrůstu s nižší váhou.

Jak dlouho trvá tento krok?

Doporučená doba setrvání v Kroku 1A programu The 1:1 Diet se pohybuje v rozpětí od dvou do dvanácti týdnů. Po dvanácti týdnech v Kroku 1A je nutné absolvovat minimálně jeden týden v Kroku 2, případně i více, v závislosti na zdravotním stavu klienta (podle individuálního posouzení). 

Pro optimální redukci váhy doporučujeme setrvat v každém Kroku stejnou dobu, jakou byl klient v Kroku počátečním. Čím pomalejší je zvyšování energetického příjmu, tím lépe si klient osvojí zdravé stravovací návyky a klesá riziko jo-jo efektu.

Krok 1B

4 produkty + bílá/zelená zelenina
Krok 1B je vhodný pro muže (výjimka může nastat v případě mužů nízkého vzrůstu s nižší váhou), ženy nižšího vzrůstu s velkou nadváhou a ženy s výškou nad 172 cm.

Jak dlouho trvá tento krok?

Doporučená doba setrvání v Kroku 1B programu The 1:1 Diet se pohybuje v rozpětí od dvou do dvanácti týdnů. Po dvanácti týdnech v Kroku 1B je nutné absolvovat jeden týden na Kroku 2, případně i více, dle zdravotního stavu klienta (ind.posouzení)

Pro optimální redukci váhy doporučujeme setrvat v každém Kroku stejnou dobu, jakou byl klient v Kroku počátečním. Čím pomalejší je zvyšování energetického příjmu, tím lépe si klient osvojí zdravé stravovací návyky a klesá riziko jo-jo efektu.

Každý den budete konzumovat zvolené porce produktů The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan. Budete-li užívat méně porcí, než vám poradce doporučí, nebude vaše váha klesat rychleji - své tělo naopak oberete o potřebné živiny a sami si můžete způsobit nechtěné zdravotní komplikace.

Krok 2 

Krok 3

3 produkty + mléčný produkt + bílkovina + zelenina

Je pro vás Krok 2 programu The 1:1 Diet vhodný?
Krok 2 zajistí stále efektivní redukci pro ty, kteří si chtějí v jídelníčku  ponechat více běžného jídla. Tento Krok lze doporučit také klientům s mírnými zdravotními komplikacemi (zácpa, psoriáza ap.) nebo při vyšším BMI.

Jak dlouho trvá tento krok?
Doporučená doba setrvání v Kroku 3 programu The 1:1 Diet jsou min. dva týdny

Doporučená pohybová aktivita
mírná fyzická zátěž  - chůze, jóga, pilates a strečinkové cvičení, plavání, aqua aerobik, posilování, jízda na kole, nordic walking, jogging.

2 produkty + mléčný produkt + oběd a večeře (bílkovina + zelenina)

Je pro vás Krok 3 programu The 1:1 Diet vhodný?'
Krok 3 kombinuje více jídla a méně produktů The 1:1 Diet, redukce hmotnosti je stále velmi efektivní. Tento Krok můžeme doporučit klientům se zdr. komplikacemi, jako jsou arytmie, nervosvalová onemocnění, dna a další (možná konzultace s lékařem).

Jak dlouho trvá tento krok?
Doporučená doba setrvání v Kroku 3 programu The 1:1 Diet jsou min. dva týdny.

Doporučená pohybová aktivita
mírná až střední fyzická zátěž - chůze, jóga, pilates a strečinkové cvičení, plavání, aqua aerobik, posilování, jízda na kole, nordic walking, jogging

Krok 4

Krok 5

2 produkty + mléčný produkt + oběd (bílkovina + zelenina), večeře (bílkovina + zelenina) + 1× ovoce + 1× příloha

Je pro vás Krok 4 programu The 1:1 Diet vhodný?
Krok 4 je využíván při stabilizaci hmotnosti, u klientů s BMI nad 50, případně u klientů, kterým lékař doporučí pozvolnější redukci hmotnosti.

Jak dlouho trvá tento krok?
Doporučená doba setrvání v Kroku 4 programu Cambridge Weight Plan jsou minimálně dva týdny

Doporučená pohybová aktivita
střední fyzická zátěž - tipy na pravidelnou pohybovou aktivitu a budování fyzické kondice: kolektivní sporty (tenis, fotbal a jiné), běh, fitness trénink, trénink na přístrojích (trenažér, stepper), kolektivní aktivity (zumba, jumping, body work), chůze, jóga, pilates, plavání, jízda na kole, nordic walking, jogging

1 produkt + mléčný produkt + oběd (bílkovina + zelenina + příloha), večeře (bílkovina + zelenina + příloha) + 1× ovoce + 1× doplněk

Je pro vás Krok 5 programu The 1:1 Diet vhodný?
Krok 5 obsahuje pouze jeden produkt The 1:1 Diet. Hlavní část jídelníčku tedy tvoří běžná vyvážená strava. Krok lze použít pro stabilizaci hmotnosti, případně jako základ pro dlouhodobý stravovací plán. Jedna pravidelná porce produktu The 1:1 Diet vám pomůže doplnit doporučenou denní dávku všech minerálů a vitamínů.

Jak dlouho trvá tento krok?
Doporučená doba setrvání v Kroku 5 programu The 1:1 Diet jsou min. dva týdny.

Doporučená pohybová aktivita
střední až vysoká fyzická zátěž - tipy na pravidelnou pohybovou aktivitu a budování fyzické kondice: kolektivní sporty, běh, fitness trénink, trénink na přístrojích, kolektivní aktivity , chůze, jóga, pilates, plavání, jízda na kole, nordic walking, jogging


Lékařská studie DROPLET

Věděli jste, že krátkodobé nahrazení stravy nutričně vyváženými produkty spolu s pravidelnými konzultacemi s výživovým poradcem vedou až ke třikrát vyššímu úbytku váhy ve srovnání s běžnými redukčními programy praktických lékařů? Mrkněte na studii DROPLET.

Lékařská studie PREVIEW

Studie PREVIEW významně rozšiřuje naše znalosti o tom, jak mohou specifické faktory životního stylu ovlivnit prevenci diabetu druhého typu. Jejím cílem je identifikovat nejúčinnější životní styl u jedinců s diabetem, nadváhou nebo obezitou. Patříte i vy k některé skupině? Čtěte víc.

Lékařská studie DiRECT

U účastníků s obezitou a diabetem druhého typu je prokazatelná vysoká účinnost už v počáteční fázi programu The 1:1 Diet. Nízkoenergetický jídelníček pomáhá k výraznému úbytku váhy a k odstranění projevů cukrovky. Nahlédněte do studie DiRECT a získejte kompletní přehled o základních principech programu.


Lékařská studie DIADEM

Představili jsme si studie týkající se onemocnění diabetes mellitus 2. typu. DIADEM na tyto dokumenty navazuje a klinicky ověřuje produkty The 1:1 Diet a účinnost celého programu.