Želé bonbóny z CWP nápojového prášku 

Na přípravu budete potřebovat CWP nápoj dle vlastní preference a Mix and Mousse

Tip: když do sklenice s chlazenou vodou vhodíte pár ,,bonbonků,, a přidáte led a mátu bude to boží osvěžující nápoj :-) Zkusíte to? 

Sýrový chlebík dle LCHF

LCHF chléb bez mouky. Je trochu jiný než klasický, ale za nás výborný. Tento druh pečiva je určen pro ty kterým LCHF stravování vyhovuje, ale i pro ty, kteří chtějí zkusit něco jiného,

Suroviny:4 celá vejce
200g tvrdého sýru (používáme jakýkoliv doma máme :-) )
4 lžíce psylia (dávám 2 lžíce a 3 lžíce mandlové mouky)
Kmín
Prášek do pečiva

Zrníčka a semínka dle chutiVytvarovat chlebík a na pečícím papíru nechat chvilku odpočinout a nabobtnat.

Peču na 200 cca 15-20 min dle velikosti a pak cca 20 minut na 150, ale jelikož ve většině dělám dlouhý hubený chlebík (spíš bagetka) je čas kratší.

Brokolicovo zeleninové placičky II 

Suroviny:
Brokolice
žampiony
uzené tofu
2 vaječné bílky
Golden Vegetable

V receptu na obrázku je použita čtvrtka mrkve, ale tu v prvních krocích nenecháte. (dala jsem ji tam manželovi pro barvu, aby to nebylo moc zelený 😃 ) Brokolici, žampiony, uzené tofu nastrouhejte na velkém struhadle. Přidejte bílky a golden a promíchejte. Směs pustí vodu a to je v pořádku - ona pomůže k tomu, aby to celé drželo pohromadě.
Rozpalte teflonovou pánev. V ruce udělejte kuličku a tu vložte na pánev a lehce přimáčkněte. Počkejte až se strana zatáhne a obraťte. Placičky se na pánvi připravují dle ,,tloušťky,, a dozlatova.
Možná se vám to nebude poprvé dařit, ale neklesejte
na mysli ono to půjde a bude to vše držet pohromadě 😊
a pokud ne orestujte to jen tak a budete mít super brokolicovou směs s bílkovinou.
Množství a suroviny volte dle vašeho kroku.

Na fotografii vidíte variantu doplněnou bramborovým pyré - tato varianta je možná až od kroku 4 kdy je povolena příloha 😊 pro krok 2 a krok 3 můžete zvolit např. květákové pyré.